vzdělávání v obraze

Aktuálně

ŠIK CZ a Ministerstvo obrany chystá 30 spotů

11. listopadu 2013

Na Základní škole Tusarova v Praze 7, která patří mezi jednu z nejaktivnějších škol preventivně vzdělávacího systému ŠIK, se v pondělí 11. listopadu uskutečnila tisková konference ministra obrany Vlastimila Picka a ministra školství, mládeže a tělovýchovy Dalibora Štyse. Věnována byla představení konceptu vzdělávacího programu - Příprava občanů k obraně státu (POKOS).

 

 


Projekt POKOS běží od letošního 1. září na vybraných školách a počátkem školního roku se objevil v revidovaném Rámcovém vzdělávacím programu pro základní vzdělávání. Na žádost Ministerstva obrany ČR, které zpracovalo pro pedagogy základních škol metodické doporučení, se tak ve vyučování objevily nové tematické okruhy.

Ministerstvo obrany představilo ve své prezentaci ŠIK jako jeden ze tří hlavních komunikačních pilířů této připravované novinky (internetový portál www.pokos.army.cz, ŠIK, besedy-živé akce na školách).

ŠIK chystá ve spolupráci s Ministerstvem obrany výrobu třiceti spotů, v nichž představí nejdůležitější oblasti týkající se armády, které budou zapadat do výuky zaměřené na přípravu občanů k obraně státu. První díl seriálu poběží na všech zapojených školách v ŠIKu od prosince letošního roku. Seriál se bude věnovat například těmto oblastem: Armáda ČR, NATO, volba budoucího povolání, ženy v armádě, technika a výzbroj AČR, branná povinnost a další.

K jednotlivým spotům budou zpracovávány metodiky pro pedagogy. Cílem ŠIKu je maximálně podpořit POKOS -  novinku v Rámcově vzdělávacím programu pro základní školství. Opět tak poskytnout pedagogům účinnou a moderní pomůcku k výuce.

Celý seriál s názvem „ AKADEMIE OBRANY“ financuje generální partner systému Česká zbrojovka a.s.

Odkaz na tiskovou zprávu Ministerstva obrany:
http://www.mocr.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/ministri-predstavili-projekt-pokos-91548/

Zde ke stažení prezentace Ministerstva obrany:
http://sikcz.cz/mo-pokos.pdf

Záznam vysílaný na televizní stanici Barrandov:
http://www.barrandov.tv/video/18627-hlavni-zpravy-11-11-2013

Další fotografie z tiskové konference:

/rsp/public/upload/mv-tusarova1.jpg/rsp/public/upload/mv-tusarova2.jpg/rsp/public/upload/mv-tusarova3.jpg

Enterprise a Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Odborní garanti

Výlety současnostiSiemensAgelNestleČeská zbrojovkaVýlety současnostiO2LetuškaStudy CZ