vzdělávání v obraze

Aktuálně

Pejsci rozesmáli děti ze ZŠ U Krčského lesa

28. února 2014

Na sklonku února se mohly děti ze základní školy U Krčského lesa účastnit výjimečné přednášky, kterou ŠIK uspořádal společně s naším generálním partnerem ROSSMANN, spol. s r. o. a organizací HelpPes. Interaktivní přednáška zábavnou formou informovala děti o složitém výcviku asistenčních psů, kteří jsou nenahraditelnou pomůckou pro handicapované občany a o dovednostech, které tito pejsci mají. Společnost ROSSMANN navíc pro děti připravila dárky do soutěže, která byla součástí přednášky.

 

 

„Přednáška se skutečně povedla. Děti byly z pejsků nadšené a nejen to -  také se nasmály, když viděly jejich natrénované „psí kusy“.  Odbornice z Centra výcviku psů pro postižené HelpPes poučily děti
o složitosti výcviku a předvedly jim pejsky speciálně cvičené pro pomoc lidem s různými tělesnými handicapy. Věřím, že jsou přesně takovéto interaktivní a zábavné přednášky velmi důležitou formou vzdělávání mladých a nám bylo proto velkou ctí se na této akci podílet a besedu organizovat,“ říká jednatel společnosti ROSSMANN Ing. Vladimír Mikel.

„Děti i pedagogové přivítaly přednášku s nadšením. Každý z nich má ve svém okolí psího kamaráda. To, že pejsci vycvičení k tomu, aby pomáhali člověku zvládnout jeho handicap, jsou vlastně veselí rošťáci, viděli všichni a moc pejskům i jejich průvodkyním fandili. Svůj zážitek se psími hrdiny navíc děti mohly zvěčnit při hodinách výtvarné výchovy.“ Dodala Ing. Dana Malinová, ředitelka ZŠ U Krčského lesa v Praze 4.

Enterprise a Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Odborní garanti

Výlety současnostiSiemensAgelNestleČeská zbrojovkaVýlety současnostiO2LetuškaStudy CZ