vzdělávání v obraze

Aktuálně

ROSSMANN učil studentky pečovat o pleť

19. července 2014

Školní informační kanál ve spolupráci s generálním partnerem ROSSMANN, spol. s r. o., připravuje již druhým rokem filmové spoty z oblasti zdravého životního stylu. Žákům a studentům na základních a středních školách tak pravidelně přináší konkrétní tipy pro vhodnou péči o pokožku, zdraví a tělo.

Péče o pleť je v mladém věku velmi důležitým a klíčovým tématem, na který se drogerie parfumerie ROSSMANN rozhodla ve svém preventivně-vzdělávacím programu zaměřit. Začátkem června proto pro studentky SOU Poděbrady a OA Svatoslavova v Praze uspořádala odborné přednášky, kde za přítomnosti profesionálních vizážistek dívky informovala o správné péči o pokožku a vhodném líčení. 

„Dívky se ve svém oboru musí umět prezentovat a to nejen svými dovednostmi a vhodným chováním, ale také upraveným zevnějškem, proto jsme velmi rádi za podobné zkušenosti“ uvedla Ing. Helena Klimešová, ředitelka SOU Poděbrady. „Líčení ve škole mi přišlo jako super nápad a bylo to od pořadatelů milé. Byla jsem mezi dobrovolnicemi, které se nechaly nalíčit. Moje vizážistka byla velmi příjemná a během líčení se mnou neustále komunikovala. Dávala mi i konkrétní rady pro můj typ pokožky“ dodala studentka ze OA Svatoslavova v Praze.

„Rady pro upravený vzhled nejsou důležité pouze pro každodenní život mladých lidí. Stěžejní budou především později, až ukončí svá studia, budou se ucházet o pracovní místo a vystupovat profesionálně,“ uvádí Vladimír Mikel, jednatel společnosti ROSSMANN.

Na přednášce si studentky mohly ověřit i své znalosti z oblasti historie dekorativní kosmetiky. Správné odpovědi pak jednatel společnosti ROSSMANN, spolu s vizážistkami firmy Coty, odměnil kosmetickým balíčkem. Dáreček si ale nakonec odnesly všechny dívky.

Enterprise a Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Odborní garanti

Výlety současnostiSiemensAgelNestleČeská zbrojovkaVýlety současnostiO2LetuškaStudy CZ