vzdělávání v obraze

Aktuálně

Jak se ŠIK společně s žáky vydal do biografu!

10. prosince 2014

10. listopadu 2014 jsme se společně vypravili do pražského kina Světozor. Náš mediální partner, společnost Seznam, přichystala pro žáky a pedagogy druhé pokračování úspěšného snímku Seznam se bezpečně 2! Tento film, stejně jako jeho úvodní mladší bratr, upozorňuje na nástrahy internetu a z toho plynoucí nebezpečí. V tomto směru – v příkladech důsledků nezodpovědného chování - byl mnohem odvážnější a syrovější než první snímek.

Promítání předcházel úvod s Mirkem Vaňurou, redaktorem a moderátorem, a s Martinem Kožíškem ze společnosti Seznam, kteří nastínili samotnou genezi filmu a zdůraznili důležitost bezpečného chování na Facebooku (zejména jedná-li se o zveřejňování vlastních fotografií). Po zhlédnutí filmu již byl čas na besedu se žáky základních škol, na kterou dorazil dlouho očekávaný a hlavně děvčaty vyhlížený Ben Cristovao, jenž se s diváky podělil o svůj vlastní, hrůzu nahánějící příběh upozorňující na nebezpečná úskalí internetu, respektive na nerozumné zveřejňování videí a fotografií.

Úhrnem byl tento 40minutový film i s bonusy ve formě besed velmi obohacujícím zážitkem, proto bychom rádi poděkovali našim partnerům za pozvání!

Budeme se těšit zase příště!

/rsp/public/upload/biograf2.jpg

Enterprise a Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Odborní garanti

Výlety současnostiSiemensAgelNestleČeská zbrojovkaVýlety současnostiO2LetuškaStudy CZ