vzdělávání v obraze

Aktuálně

Seznam se bezpečně!

16. června 2015

Školní informační kanál je partnerem projektu společnosti Seznam.cz „Seznam se bezpečně“ a již třetím rokem propaguje na obrazovkách základních a středních škol v celé ČR.

Projekt určený dětem ve věku 10 − 16 let, ale také jejich rodičům a pedagogům, informuje o nebezpečích, která se skrývají na internetu. Poukazuje nejen na riziko anonymního seznamování, ale také na to, co vše se může stát, pokud děti poskytnou své intimní fotografie, jaké to je být vydírán a rovněž na vzrůstající problém tzv. sociálního inženýrství. Právě vydírání a nebezpečí skryté za virtuálními identitami je tématem třetího dílu „Příběh Piškota a Meluzína”.    

Projekt je držitelem ocenění Zlatý záchranářský kříž za výjimečný nebo kreativní počin k osvětě a vzdělávání. „Máme velkou radost, že práce, kterou Seznam.cz dělá od roku 2008, má pozitivní výsledky a získala toto ocenění. Cílem projektu je především osvěta, ukazovat ve spolupráci s policií a s dalšími odborníky, že na internetu je potřeba být obezřetný. Snažíme se, aby byl internet bezpečnější hlavně pro nejmladší uživatele,“ řekl výkonný ředitel společnosti Seznam.cz Michal Feix.

První dva díly projektu „Seznam se bezpečně!” získaly záštitu MŠMT ČR a byly distribuovány do všech základních škol v České republice.

 

Enterprise a Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Odborní garanti

Výlety současnostiSiemensAgelNestleČeská zbrojovkaVýlety současnostiO2LetuškaStudy CZ