vzdělávání v obraze

Aktuálně

Rozvojová spolupráce na ŠIKu zábavně

14. září 2015

Projekt vychází z nedostatečné informovanosti české společnosti v oblasti rozvojové spolupráce a roli ČR/EU jako aktéra v této problematice. Krátké animované videospoty nabízí základní odpovědi na otázky, které si možná spousta z nás položí: „Jakou stopu zanechává ČR/EU ve světě? Jak pomáháme chudším zemím?“ Možná, že po shlédnutí deseti videospotů můžete být překvapeni, že ČR podporuje doktory v Etiopii a nebo třeba handicapované děti v Moldavsku. Možná, že z videí zjistíte i to, že ČR nemá prostředky pomáhat všude a se vším. Co si celosvětové společenství uvědomuje jako problémy a na čem musíme společně pracovat, přibližují infografiky Cílů  udržitelného rozvoje.  Sedmnáct cílů pak symbolizuje 17 infografik s doprovodným komiksem, které můžete na vašich školách vidět i v plakátové formě.

Kdy si tyto videa můžete prohlédnout? No přeci o přestávce! Videa budou postupně vysílána v rámci Školního informačního kanálu na 277 základních a 103 středních školách v celé ČR a to od září do prosince. Pokud jste ze školních lavic již vyrostli, videa můžete už koncem září shlédnout i na Facebooku/ADRA. Pro žáky a studenty z několika škol je také připraveno interaktivní představení, které děti vtáhne do života dvou bratrů, kteří neměli stejný přístup ke vzdělání a jejich životy se tak ubíraly jiným směrem.

Projekt „Přestávka pro rozvoj“ byl podpořen z prostředků Evropské Komise a České rozvojové agentury v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce ČR.


                                                                             

                                                        

Enterprise a Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Odborní garanti

Výlety současnostiSiemensAgelNestleČeská zbrojovkaVýlety současnostiO2LetuškaStudy CZ