vzdělávání v obraze

Aktuálně

Čalantika na obrazovkách ŠIKu

27. listopadu 2015

Naši diváci se mohou od listopadu na obrazovkách ŠIKu potkávat, díky našemu odbornému garantovi ADRA o. p. s., s hudebním klipem skupiny Pio Squad, který upozorňuje na problematiku chudinských čtvrtí v Bangladéši. Autoři o projektu říkají: „Na začátku byl jeden dobrej nápad a chuť podpořit dobrou věc. Projekt „Pio Squad for Calantika“ nakonec vyústil v 10 dobročinných koncertů, cestu do Bangladéše a videoklip", na který se můžete podívat zde:

Čalantika je centrum pro vzdělání v bangladéšském hlavním městě Dháka. Zdarma poskytuje dětem ze slumu předškolní přípravu, která je nezbytná pro přijetí do první třídy a je běžně placená. Centrum podporuje děti i po jejich odchodu na státní školy a motivuje je k tomu, aby své vzdělání úspěšně dokončily. Pracuje se tu i s rodiči dětí, nabízí se jim například kurzy gramotnosti a šití. Centrum bylo zřízeno v roce 2013 organizací ADRA za přispění dárců, v roce 2015 sem dochází 80 dětí od 5 do 12 let a stejný počet rodičů.

V současnosti s naším odborným garantem ADRA, připravujeme přednášky pro naše zapojené školy, které se touto problematikou zabývají. Více o projektu naleznete na www.calantika.cz.

 

Enterprise a Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Odborní garanti

Výlety současnostiSiemensAgelNestleČeská zbrojovkaVýlety současnostiO2LetuškaStudy CZ