vzdělávání v obraze

Aktuálně

SČS učí šetřit

01. prosince 2015

S edukačními videospoty zabývajících se problematikou ochrany spotřebitele se diváci ŠIKu setkávají, díky Sdružení českých spotřebitelů o. p. s. pravidelně již čtyři roky.SČS, které je pro tuto problematiku odborným garantem, přináší projekty, které se zaměřují na prevenci a praktické tipy ve spotřebním chování, finanční gramotnosti, ale také environmentální výchovy.

Poslední společná spolupráce přinesla edukační videospoty týkající se aktuální problematiky vztahu ceny a hmotnosti u potravin a správného dávkování mycích a pracích prostředků. Mladí spotřebitelé se navíc mohli zúčastnit soutěže, kde uplatnili své vědomosti ze spotů. Odměnou byly zábavné edukační společenské hry.  Na ukázku výukového spotu se můžete podívat níže:

Téměř čtyřletá spolupráce přinesla nejméně desítku edukačních videspotů, které jsou zpracovány zábavnou a blízkou formou dětem.  K těmto spotům navíc SČS vždy připravuje metodické listy, které jsou určeny pro pedagogy k přípravě na výuku a jsou k dispozici pedagogům v naší databance moderního vzdělávání ŠIKovna.  

Enterprise a Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Odborní garanti

Výlety současnostiSiemensAgelNestleČeská zbrojovkaVýlety současnostiO2LetuškaStudy CZ