vzdělávání v obraze

Aktuálně

Malí hrdinové získali ocenění

04. prosince 2015

Ocenění Dětský čin roku v rámci sedmi soutěžních kategorií a tři speciální ceny si zasloužili hrdinové, kteří sice ještě navštěvují základní školy, již ale konají velké skutky. Při slavnostním vyhlašování je podpořili patroni jednotlivých kategorií z řad populárních osobností jako například Jitka Čvančarová, Jan Révai, Zora Jandová, Jiří Ježek a další.

Nadační fond Dětský čin roku již 11. rokem vyzdvihuje a oceňuje dobré skutky těch nejmenších. Letošní vítězové neváhali a pomohli spolužačce při epileptickém záchvatu, obětovali vítězství v závodě, aby se postarali o zraněného přihlížejícího či nebyli lhostejní ke svým vrstevníkům ani starším lidem. Důstojným místem pro ocenění těchto významných dětských činů se stala již tradičně Brožíkova síň na Staroměstské radnici v Praze.

Školní informační kanál se podílel na výběru semifinálových příběhů a stal se partnerem kategorie Záchrana života, ke které má díky tomuto příběhu velmi blízko. „Jsem velmi rád, že projekty ŠIK a Dětský čin roku propojuje právě záchrana života, která se nám díky spotu našeho odborného garanta Asociace Záchranný kruh, podařila a byla v loňském roce právě tady oceněna. Je skvělé, že jsem letos mohl cenu předat dalšímu chlapci, který se nezalekl a dokázal zachránit svoji spolužačku, která se málem při epileptickém záchvatu udusila“ uvedl jednatel ŠIKu Pavel Popluhar.

Do projektu Dětský čin roku 2015 se přihlásilo celkem přes 650 příběhů, které popisovaly dobrý skutek samotného autora či skutek jeho vrstevníků. Soutěžilo se v sedmi kategoriích: Záchrana lidského života, Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc přírodě, Dobrý nápad, Pomoc n@ netu či Pomoc starším lidem. O vítězích nakonec rozhodly děti prostřednictvím internetového hlasování na stránkách www.detskycinroku.czTady se můžete podívat v čase 00:14 na reportáž TV Barandov.

Výherci Dětského činu roku 2015 získali hodnotné věcné dárky od partnerů projektu a pro svou školu také šek v hodnotě 10 000 Kč na nákup školních pomůcek. Kromě sedmi soutěžních kategorií byly předány i tři speciální ceny Dětského činu roku.

Ocenění a poděkování si zaslouží nejenom dětští hrdinové, ale také základní školy a učitelé, kteří myšlenku našeho projektu podporují a seznamují s ní své žáky. ŠIK děkuje všem pedagogům, kteří příběhy svých žáků do ankety zaslali a těší se na další, tentokrát již dvanáctý ročník!

Enterprise a Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Odborní garanti

Výlety současnostiSiemensAgelNestleČeská zbrojovkaVýlety současnostiO2LetuškaStudy CZ