vzdělávání v obraze

Aktuálně

Hledáme další hrdiny!

24. června 2016

Koncem března odstartoval již dvanáctý ročník chvályhodného projektu Dětský čin roku. Společnost Whirlpool ČR, která je jeho hlavním organizátorem, tak oceňuje hrdinské a dobrosrdečné skutky dětí. Dětský čin roku každoročně podporují VIP patroni jednotlivých soutěžních kategorií. Letos jsou mezi nimi například Jan Révai, Jitka Čvančarová, Aleš Háma či paralympionik Jiří Ježek. Záštitu nad projektem převzalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a Magistrát hl. m. Prahy. Soutěžní příběhy o dobrých skutcích mohou děti přihlásit do Dětského činu roku online, osobně na některé z partnerských akcí nebo zaslat poštou až do 30. září 2016.

Přestože ještě usedají do školních lavic, mají odvahu, sílu a odhodlání pomáhat lidem i přírodě ve svém okolí. Dětský čin roku si váží každého dobrého skutku dětí, vítěze tak vyhlašuje rovnou v sedmi soutěžních kategoriích: Záchrana lidského života (partnerem je ŚIK – Školní informační kanál), Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc přírodě (partnerem je Rádio Junior), Dobrý nápad, Pomoc n@ netu (partnerem je Seznam.cz) či Pomoc starším lidem, kterou zaštiťuje hlavní partner projektu Nadace AGROFERT.

Autoři vítězných příběhů budou odměněni nejen nevšedním zážitkem při slavnostním vyhlášení na Staroměstské radnici v Praze, ale také věcnými dárky od partnerů projektu a šekem v hodnotě 10 000 Kč pro svou školu na nákup školních pomůcek.

„Nezištná pomoc ostatním není samozřejmostí. Je to výjimečný čin, který si zaslouží výjimečnou pozornost. A to obzvláště v případě dětí, ze kterých by si mnozí dospělí měli vzít příklad,“ říká Alžběta Suchanová, PR manažerka projektu Dětský čin roku, a dodává: „Vždy se na začátku dalšího ročníku Dětského činu roku velmi těším na nové hrdinské, obětavé a dojemné příběhy dětí. Vždy mě také překvapí jejich úctyhodný počet. Věřím, že ani dvanáctý ročník Dětského činu roku nebude výjimkou."

Neodmyslitelnou součástí projektu Dětský čin roku jsou patroni jednotlivých kategorií z řad známých českých osobností. Letos se této role zhostili herec Jan Révai, herečka Jitka Čvančarová, zpěvačka Petra Černocká, moderátorka Lucie Křížková, vícenásobný paralympionik a mistr světa v cyklistice Jiří Ježek, moderátorka Zora Jandová a další. Slavnostní vyhlášení vítězů má již tradičně za milou povinnost čestný předseda Nadačního fondu Dětský čin roku, herec a moderátor Aleš Háma.

Jak se přihlásit a více informací o projektu zjistíte na www.detskycinroku.cz

Enterprise a Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Odborní garanti

Výlety současnostiSiemensAgelNestleČeská zbrojovkaVýlety současnostiO2LetuškaStudy CZ