vzdělávání v obraze

Aktuálně

ROSSMANN pomáhá dětem k úsměvu

20. května 2014

Náš generální partner ROSSMANN, spol. s r. o., společně se svými zákazníky i letos pomáhá dětem v rámci charitativní kampaně „5.000 000 pro dětský úsměv“. Nákupem výrobků označených logem úsměvu „ROSSMANN POMÁHÁ“ se zákazníci ve dnech 14. – 18. dubna budou moci podílet na další finanční částce, která podpoří znevýhodněné děti. V minulých letech se takto za pouhé 4 týdny získalo na podporu vybraných projektů celkem 25.476.025  Kč. Tyto peníze však konkrétním dětem pomáhají dodnes. V letošním roce pomohou společně vybrané prostředky onkologicky nemocným a handicapovaným dětem v celé ČR. Výtěžek celé charitativní kampaně věnuje společnost ROSSMANN na tyto projekty: 

1. Operační videolaparoskop pro dětskou onkologii za 2.500.000 Kč
Částka 2.500.000 korun poputuje na nákup operačního videolaparoskopu pro Kliniku dětské onkologie a dětské chirurgie Fakultní nemocnice Brno. Tento unikátní přístroj slouží k šetrným a velmi přesným operacím onkologicky nemocných dětí a zásadně přispěje ke zkvalitnění samotné léčby. Kliniky dětské onkologie jsou v ČR na velmi vysoké úrovni a úspěšně se jim daří zachránit a vrátit do života 83 procent dětí s nádorovým onemocněním.

2. Přístroj pro umělou plicní ventilaci za 2.000.000 Kč
Drogerie parfumerie ROSSMANN pořídí za 2.000.000 korun ventilační jednotku – přístroj pro umělou plicní ventilaci s lůžkem a příslušenstvím, a to pro Jednotku intenzivní a resuscitační péče Kliniky dětského a dorostového lékařství Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Oddělení potřebuje novou ventilační jednotku pro dětské pacienty v kritickém stavu, kterých ročně ošetří přes 280. Jedná se o děti, u kterých selhává jedna nebo i více životních funkcí.

3. Výcvik dvou canisterapeutických asistenčních psů za 400.000 Kč
Částkou 400.000 Kč se uhradí výcvik dvou canisterapeutických asistenčních psů, kteří budou pomáhat čtrnáctileté Karolíně a šestiletému Míšovi. Karolína trpí diabetem. Asistenční signální pes ji dokáže včas upozornit na pokles nebo zvýšení hladiny cukru v krvi. V případě nevolnosti na veřejnosti pak pes upozorní okolí na potřebu přivolat lékařskou pomoc. Druhého psa potřebuje Míša trpící autismem a dysfázií – poruchou řeči. Chlapec těžce navazuje kontakty a vazby s ostatními lidmi. Asistenční pes mu tyto potíže usnadní.

Enterprise a Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Odborní garanti

Výlety současnostiSiemensAgelNestleČeská zbrojovkaVýlety současnostiO2LetuškaStudy CZ