vzdělávání v obraze

Hledáme další hrdiny!

Publikováno: 24. června 2016

Dvanáctý ročník projektu Dětský čin roku je v plném proudu! Přihlaste svého hrdinu!

ŠIKovná konference informovala pedagogy

Publikováno: 23. června 2016

V úterý 14. 6. 2016 pořádal Školní informační kanál ŠIKovnou konferenci POKOS, které seznámila pedagogy s novinkami pro moderní vzdělávání. 

Cesta do země obchodu pomůže s výběrem

Publikováno: 15. prosince 2015

Tisíce žáků se právě chystá udělat životní rozhodnutí a tím je výběr dalšího studia. ŠIK právě v toto období navštěvuje základní školy s moderním výukovým materiálem, který jim nabízí možnost snadnějšího výběru.

SČS učí šetřit

Publikováno: 01. prosince 2015

S edukačními videospoty zabývajících se problematikou ochrany spotřebitele se diváci ŠIKu setkávají, díky Sdružení českých spotřebitelů o. p. s. pravidelně již čtyři roky.

Čalantika na obrazovkách ŠIKu

Publikováno: 27. listopadu 2015

Naši diváci se mohou od listopadu ve vysílání ŠIKu potkávat, díky našemu odbornému garantovi ADRA o. p. s., s hudebním klipem skupiny Pio Squad, Čalantika.

ŠIK se představil ředitelům škol

Publikováno: 16. listopadu 2015

ŠIK přijal pozvání odboru školství, kultury, sportu a sociálních služeb Magistrátu města Ústí nad Labem a zúčastnil se porady ředitelů škol a školských zařízení, která se konala v prostorách ústeckého magistrátu.

Zasedání ŠIKovné rady

Publikováno: 13. listopadu 2015

Uplynulé páteční odpoledne patřilo ŠIKovným divákům, kteří přijali pozvání k dalšímu zasedání ŠIKovné rady. 

 

ŠIK vařil s šéfkuchařem

Publikováno: 22. října 2015

Oslava Mezinárodního dne kuchařů se nesla v duchu zdravého a vyváženého jídelníčku.

Pozvánka na seminář SZÚ

Publikováno: 30. září 2015

Školní informační kanál pro Vás ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem připravuje seminář určený pro pedagogické pracovníky. Celý seminář je ZDARMA, své přihlášky můžete zasílat již dnes. 

Zdravá výživa na školách

Publikováno: 22. září 2015

ŠIK představuje novou roadshow Nestlé Healthy Kids. Zaregistrujte svou školu a staňte se součástí vzdělávací kampaně, ve které školáky i pedagogy čeká mnoho užitečných informací spojených se zdravím a správnou výživou.

ŠIK je mediálním partnerem Dětského činu roku

Publikováno: 15. září 2015

Školní informační kanál je hrdým mediálním partnerem projektu Dětský čin roku, který už po jedenácté ocení příběhy dětí, kterým není lhostejné jejich okolí. Nenechte si ujít poslední příležitost přihlásit zajímavý příběh!

72 hodin i v ŠIKu

Publikováno: 14. září 2015

ŠIK se stal mediálním partnerem skvělého dobrovolnického projektu, který rok od roku získává větší počet fanoušků! Zapojte se i vy do aktivit, které pomůžou zlepšit vaše okolí.

Rozvojová spolupráce na ŠIKu zábavně

Publikováno: 14. září 2015

Projekt  našeho odborného garanta, organizace Adra Česká republika, „Přestávka pro rozvoj“ chce žákům a studentům na základních a středních školách po celé České republice přiblížit, jak funguje česká rozvojová spolupráce a rozvojová spolupráce EU. 

Prevence kriminality na obrazovkách ŠIKu

Publikováno: 03. září 2015

Rozhodli jsme se mediálně podpořit propagaci 14 preventivních video spotů, které jsou zaměřené na prevenci kriminality a rizikové jevy ve společnosti.

ŠIK připravil novinky

Publikováno: 03. září 2015

Vaše náměty jsou pro nás inspirací! S novým školním rokem tak přichází do vysílání ŠIKu řada novinek z oblasti vzdělávání a volnočasových aktivit.

Vyhlášení "Extraligy aktivních škol"

Publikováno: 23. července 2015

Konec školního roku 2014/2015 s sebou přináší také vyhlášení vítěze prvního ročníku soutěže „Extraliga aktivních škol“, kterého se zúčastnily všechny školy zapojené do projektu Školní informační kanál.

Taneční soutěž má vítěze

Publikováno: 01. července 2015

Soutěž „Tancuj! Možné je všechno…“, která byla vyhlášena v ŠIKu na Mezinárodní den tance, tedy 29. dubna má svého vítěze! 

Seznam se bezpečně!

Publikováno: 16. června 2015

Společnost Seznam.cz přináší třetí díl projektu „Seznam se bezpečně!”, jehož cílem je naučit děti rozeznávat a řešit rizikové situace, se kterými se mohou setkat na internetu. Tentokrát se zabývá nebezpečím, které je skryté za virtuálními identitami. 

ŠIK se setkal s pedagogy

Publikováno: 12. června 2015

ŠIK proškolil v průběhu května na stovku pedagogů v rámci projektu POKOS, konkrétně 4. května v Praze v hotelu Chvalská Tvrz, 7. května v Brně v hotelu Continental a na závěr 14. května v Místě v hotelu Inge. 

Přestávka pro rozvoj s ADROU

Publikováno: 11. června 2015

Jak funguje zahraniční rozvojová spolupráce, jak Česká republika a Evropská Unie napomáhají zemím globálního Jihu v jejich rozvoji nebo co se skrývá pod pojmem Cíle udržitelného rozvoje? To a mnohé další se žáci a studenti mohou dozvědět díky novému vzdělávacímu projektu „Přestávka pro rozvoj“. 

"Vím co jím" je novým odborným garantem!

Publikováno: 08. června 2015

Vím, co jím a piju a ŠIK CZ se rozhodly spojit své síly na poli podpory zdravého životního stylu na školách. Oběma organizacím jsou společná témata zlepšení stravovacích zvyklostí, podpory zdravějšího životního stylu i a prevence nemocí s důrazem na nepřenosné neinfekční nemoci související s výživou. 

VÍTĚZOVÉ SOUTĚŽE PŘICHYSTALI MENU

Publikováno: 07. května 2015

Vítězové soutěže o kuchařský kurz s šéfukařem restaurace Sezóna na Chvalské tvrzi, Janem Škrlem, mají za sebou kulinářské odpoledne, které jim v závěru přineslo nejen zážitek, ale také zasloužený certifikát o absolvování. 

Korupce získala dvě záštity

Publikováno: 30. ledna 2015

Jíž pět měsíců se mohou diváci ŠIKu setkávat na obrazovkách se seriálem „My hrajeme fér!“, který má za cíl pomoci učitelům při seznamování žáků s problematikou korupce a korupčního jednání a při vytváření jejich právního vědomí a právní odpovědnosti v této oblasti.

Hrdinové obdrželi cenu Dětský čin roku

Publikováno: 11. prosince 2014

Letošní jubilejní 10. ročník udílení cen Dětský čin roku patřil opět mladým hrdinům. Jednu z cen si odnesli také Lukáš Paulus a Libor Ortbauer, kteří zachránili svého topícího se kamaráda. Významnou roli v celém příběhu hraje i vysílání ŠIKu.

Jak se ŠIK společně s žáky vydal do biografu!

Publikováno: 10. prosince 2014

10. listopadu 2014 jsme se společně vypravili do pražského kina Světozor. Náš mediální partner, společnost Seznam, přichystala pro žáky a pedagogy druhé pokračování úspěšného snímku Seznam se bezpečně 2!

POKOS na školách

Publikováno: 07. října 2014

Koncepce přípravy občanů k obraně státu (POKOS) slaví první narozeniny a také úspěch! Jak řekl Ing. Jiří Navrátil za projektový tým Ministerstva obrany, plnění úkolů stanovených v koncepci lze hodnotit pozitivně.

Boj s korupcí v ŠIKu

Publikováno: 03. října 2014

V polovině letních prázdnin proběhlo v Praze setkání pracovní skupiny – ambasadorů a odborných garantů školního vzdělávacího seriálu MY HRAJEME FÉR!

ŠIK jako podpora prevence proti viru HIV

Publikováno: 02. října 2014

V Česku v roce 2013 přibylo nejvíce nových pacientů infikovaných virem HIV od poloviny 80. let. Tato alarmující věta je jasným důkazem toho, že prevence HIV jako aktuální hrozby celého lidstva je velmi důležitá. Tuto potřebu vnímá stejně silně i náš projekt Školní informační kanál.

Nové webové stránky

Publikováno: 14. srpna 2014

Vítejte na našich nových webových stránkách. Věříme, že zde naleznete veškeré potřebné informace o projektu ŠIK a budete nás zde rádi opětovně navštěvovat.

ROSSMANN učil studentky pečovat o pleť

Publikováno: 19. července 2014

Školní informační kanál ve spolupráci s generálním partnerem ROSSMANN, spol. s r. o., připravuje již druhým rokem filmové spoty z oblasti zdravého životního stylu.

PROJEKT ŠIK ZÍSKAL SVOU PÁTOU ZÁŠTITU

Publikováno: 20. června 2014

S radostí Vám můžeme oznámit, že měsíc červen přinesl s sebou další záštitu a tentokráte již pátou. Byla udělena panem ministrem Martinem Stropnickým, který nově vede Ministerstvo obrany ČR.

Teď nebo klíště

Publikováno: 28. května 2014

Klíšťová encefalitida je v České republice rozšířená nejvíce ze všech zemí Evropské unie. Navíc klíšťatům tento rok napomohla i letošní mírná zima.

ROSSMANN pomáhá dětem k úsměvu

Publikováno: 20. května 2014

Náš generální partner ROSSMANN, spol. s r. o., společně se svými zákazníky i letos pomáhá dětem v rámci charitativní kampaně „5.000 000 pro dětský úsměv“. 

Pomoc Ministerstva obrany směrem k pedagogům

Publikováno: 20. května 2014

V novém Rámcovém vzdělávacím programu pro základní vzdělávání, platném od 1. 9. 2013, je spolu s dopravní výchovou nebo výchovou proti korupci zařazena i příprava občanů k obraně státu.

Divadelní představení „#Jsi_user“

Publikováno: 20. května 2014

Tématem byla problematika internetové bezpečnosti, která je jedním z hlavních pojítek společnosti Seznam, a.s. a Školního informačního kanálu.

Dýcháme s Nadací dřevo pro život

Publikováno: 15. května 2014

Většina z nás o víkendech utíká z měst do zeleného sousedství lesa. Co ale dělat pro to, aby tato místa prosperovala? Klíčem je vědět, jak to chodí v lese.

Pejsci rozesmáli děti ze ZŠ U Krčského lesa

Publikováno: 28. února 2014

Na sklonku února se mohly děti ze základní školy U Krčského lesa účastnit výjimečné přednášky, kterou ŠIK uspořádal společně s naším generálním partnerem ROSSMANN, spol. s r. o. a organizací HelpPes.

Rekordní soutěž ve vysílání ŠIK

Publikováno: 13. ledna 2014

Rádi bychom se pochlubili, že jsme překonali rekord v úspěšnosti soutěže ve vysílání Školního informačního kanálu!

ŠIK CZ předal ocenění ŠIKovné skutky

Publikováno: 03. prosince 2013

Preventivně-informační vysílání Školního informačního kanálu přispělo k záchranětřináctiletého Lukáše L. z Dymokur. 

ŠIK CZ a Ministerstvo obrany chystá 30 spotů

Publikováno: 11. listopadu 2013

Na Základní škole Tusarova v Praze 7, která patří mezi jednu z nejaktivnějších škol preventivně vzdělávacího systému ŠIK, se v pondělí 11. listopadu uskutečnila tisková konference ministra obrany Vlastimila Picka a

Víme všichni, co je a co není DOMÁCÍ NÁSILÍ?

Publikováno: 29. října 2013

Prevenci domácího násilí, ochraně před ním a pomoci jeho obětem se v Brně aktivně věnuje již několik let tým odborníků sdružený do Interdisciplinárního týmu města Brna. (IDT)

ŠIK má další novou školu v projektu!

Publikováno: 17. října 2013

Další nově zapojenou školou ve vzdělávacím projektu ŠIK je od tohoto září i Střední škola strojírenská a elektrotechnická v Trnkově ulici v Brně. Do projektu se zapojila díky finanční podpoře společnosti SIEMENS

Enterprise a Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Odborní garanti

Výlety současnostiSiemensAgelNestleČeská zbrojovkaVýlety současnostiO2LetuškaStudy CZ